‍ ⭕️سردار معروفی در بازدید از مناطق سیل زده جنوب کرمان :گسیل همه امکانات سپاه و بسیج به مناطق سیل زده کهنوج و رودبار جنوب

🔺به گزارش کهنوجیها ، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان رودبار اظهار داشت: از روز اول عید با توجه به پیش‌بینی‌ها به همه فرماندهان سپاه در سراسر استان آماده‌باش زدیم به‌خصوص در جنوب کرمان و در غرب استان و در این راستا 5 قرارگاه تشکیل دادیم و امکانات آماده‌باش بودند.

🔺فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء در استان و همچنین نیروی زمینی هم هماهنگ شده است، اظهار کرد:روز گذشته که سیل در منطقه اتفاق افتاد، اولین کاری که مقرر شد انجام شود این بود که مسیر ورودی آب کنترل و از مردم کمک گرفته شود.

🔺وی با بیان اینکه کسانی که لودر و بیل مکانیکی داشتند مسیر آب کهنوج را باز کردند که آب سریعتر از شهر بیرون شود، عنوان کرد: شب گذشته که حرکت آب در منطقه رودبار و زهکلوت زیاد شده نیروها به منطقه اعزام شدند برای کمک به مردم و سر و سامان دادن و اسکان در سوله‌های ورزشی سپاه و خدمات به آنها ارائه شده است.

🔺معروفی با اشاره به اینکه از نیز فرمانده کل سپاه در جریان جزئیات حادثه قرار گرفتند،افزود: همه دستگاه‌های قرارگاه خاتم آماده برای حرکت به سمت جیرفت و کهنوج و جنوب کرمان هستند و قرارگاه قدس نیز یک دستگاه بولدزر در حال اعزام برای منطقه به همراه امکانات چادر و پتو و مواد غذایی به منطقه دارد.

🔺فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان داشت:دستگاه‌های مهندسی لشکر 41 ثارالله نیز به سمت منطقه در حال حرکت است و یک دستگاه بالگرد از نیروی دریایی هماهنگ کردیم که برای امدادرسانی در کهنوج مستقر می‌شود.

🔺وی خاطرنشان کرد: موضوع را جدی گرفتیم که جدای از بحث امدادرسانی به مردم می‌خواهیم ورودی و خروجی‌های آب به سمت منطقه زهکلوت را کنترل کنیم و دستگاه‌های سپاه را در منطقه نگه می‌داریم و هماهنگی کردیم با مدیریت بحران استان که بالادست ورودی آب را در منطقه برای همیشه اصلاح کنیم که مردم دچار این مشکلات نشوند.