۰
اشتراک گذاری مطلب

فرماندار قلعه گنج در جلسه ی بررسی مشکلات کشاورزان گوجه کار

فرماندار قلعه گنج در جلسه ی بررسی مشکلات کشاورزان گوجه کار
 قلعه گنج مطرح کرد:
دو کارخانه ی تولید رب قلعه گنج و سازمان تعاون روستایی نسبت به خرید محصول گوجه کشاورزان اقدام کنند.
در نخستین جلسه ی شورای کشاورزی قلعه گنج در سال جدید مسائلی همچون چالش فروش محصول گوجه فرنگی، ضرورت خرید محصول گوجه از شرکت تعاونی قلعه گنج، راه اندازی کارخانجات رب گوجه و اقدام جهت خربد گوجه فرنگی مورد بررسی قرار گرفت.

جلسه ی شورای کشاورزی شهرستان قلعه گنج در سال جدید با موضوع فروش محصول گوجه کشاورزان این شهرستان با حضور مهندس امراله ارجمند مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی و مهندس افشارمنش مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی و سلیمانی رئیس جهاد کشاورزی قلعه گنج و بخشداران مرکزی و چاه دادخدا و مهندس یعقوب احمدی مدیر کارخانه ی دشت کار و تولید رب گوجه و جمعی از مدیران ادارات و اعضا شورای کشاورزی در محل فرمانداری قلعه گنج برگزار گردید.

دکتر شهسواری فرماندار قلعه گنج بیان داشت :

تعداد زیادی از کشاورزان
 قلعه گنج در حوزه تولید محصول گوجه فرنگی  اشتغال دارند که با توجه به همزمانی برداشت محصول آنها با برخی از استان های کشور با کاهش قیمت این محصول روبرو شده است و برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان ضروری هست که سازمان جهاد کشاورزی و اداره تعاون روستایی و صنعت و معدن و کارخانجات صنایع تبدیلی  تدابیر و اقداماتی جهت خرید این محصول انجام دهند و در این باره مکاتباتی با معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان انجام داده ایم.

دکتر شهسواری افزود: 

سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی قلعه گنج به کشت گوجه برنگی اختصاص یافته است و با افزایش برداشت این محصول قیمت ان روزانه کاهش پیدا کرده است با چالش فروش این محصول مواجه هستیم.

وی تاکید نمود : 

ادارات تعاون روستایی و اداره صنعت و معدن و کارخانجات صنایع تبدیلی بویژه دو کارخانه ی تولید رب قلعه گنج باید نسبت به خرید این محصول ظرف روزهای اینده اقدام کنند.

(خبرنگار:ادیب حیدری)

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی