بیش از ۲ هزار راس دام در جنوب کرمان تلف شدند
🔻مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان از تلف شدن بیش از ۲ هزار راس دام در این منطقه خبر داد و گفت: این دام ها طی بارش باران و جاری شدن سیلاب در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تلف شدند.

🔻علی احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین میزان تلفات منطقه جنوب کرمان در شهرستان رودبار جنوب با یکهزار و ۵۰۰ راس است.

🔻وی از تشکیل ستاد فرماندهی عملیات اداره کل دامپزشکی در مقابله با سیلاب و مشکلات بخش دام منطقه خبر داد و گفت: روز گذشته صرفا ارزیابی منطقه در دستور کار بود.

🔻وی افزود: امروز عملیات دفن دام های تلف شده در دستور کار قرار گرفت و از ساعت ۶ صبح این عملیات آغاز و هم اکنون ادامه دارد.

🔻وی با بیان اینکه ۶۰ درصد دام های تلف شده شهرستان رودبار جنوب دفن شده اند، تصریح کرد: از صبح ترور تا کنون بیش از ۸۰۰ راس دام تلف شده با رعایت مسایل بهداشتی دفن شد.

🔻مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان ادامه داد: مابقی دام ها با هماهنگی بخشداران زیر نظر کارشناسان دامپزشکی در حال دفن هستند.

🔻وی از آماده باش اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان برای کمک به مناطق سیل زده در زمینه دام خبر داد و گفت: ۶ اکیپ در شهرستان رودبار جنوب و بخش جارموریان مستقر هستند.

🔻وی افزود: این اکیپ ها وظیفه ضدعفونی و سم پاشی دامداری و‌منازل کنار دامداری را برعهده دارند.

🔻وی ادامه داد: تا کنون این تیم ها بیش از ۴۰۰ منزل و دامداری را ضدعفونی کرده آمد.

🔻 احمدی اظهار داشت: پس از فروش کردن سیلاب عملیات واکسیناسیون رایگان دام ها در مناطق سیلزده بویژه رودبار جنوب انجام می شود./ هادی شفیعی

دریافت