بزرگترین معدن خاورمیانه در کهنوج به بخش خصوصی واگذار گردید.

🔺پس از دو سال پیگیری مهندس مروجی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب ، دکتر حمزه نماینده پنج شهر جنوبی و استاندار کرمان معدن تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار گردید و بزودی فعالیت خود را آغاز می نماید.

🔺مسلم مروجی فرد رئیس  صمت جنوب به خبرنگار نشریه خرما* گفت :بیش از ۳۰ سال این معدن در ید  دولت بود ولی *به دلیل حجم سرمایه گذاری بالا و کمبود منابع دولتی و نداشتن تکنولوژی* انجام نشده بود. 

🔺وی افزود : از اولویت های کاری اول سازمان صمت و نماینده پنج شهر جنوبی آقای دکتر حمزه و استاندار کرمان واگذاری این معدن به بخش خصوصی بود.
 
🔺مروجی فرد تصریح کرد :با توجه به اینکه سالانه کشور *نیاز به ۵۰۰۰۰ تن پیگمنت دارد که محصول نهایی هست و کامل وارادت می‌شود.

🔺وی در ادامه گفت : این معدن بزرگ به شرکت نفت پاسارگاد که یکی از شرکت های موفق کشور که طی این دو سال بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در کشور سرمایه گذاری کرده واگذار شد.که با ایجاد این طرح *توازن صنعتی تقریبا در جنوب و شمال کرمان* انجام می شود. 

🔺مروجی فرد ادامه داد :این معدن  بیش از ۱۰۰۰ نفر اشتغال زایی مستقیم و ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز  دارد، که با بیش از ۲۰ جلسه  دکتر حمزه با وزیر و غریب پور رئیس ایمیدرو برگزار شد و با نظر مساعد به بخش خصوصی واگذار شد.

🔺رییس سازمان صمت جنوب کرمان در ادامه تصریح کرد : با رایزنی فشرده و *سفر دکتر رحمانی به جنوب کرمان و بازدید از طرح با توجه به اینکه در این دو سال در حوزه بخش خصوصی در جنوب کرمان طرح های خوبی مثل طلا و مس جیرفت و مس رمشک* انجام شده موافقت کرد که به بخش خصوصی واگذار شود. 

🔺مروجی فرد در پایان گفت: امروز علاوه بر واگذاری تیتانیوم پیگیری شد و مقرر گردید که ایمیدرو در *بخش زیر ساخت مثل پست برق رمشک و پست برق ساردوییه مشکلات مالی آنها را تامین کند

@Kahnujiha