۰
اشتراک گذاری مطلب

بازگشایی 645 کیلومتر از راههای خسارت دیده سیل در جنوب کرمان توسط دستگاههای راهداری

‍ تیغ زنی ،مرمت موقت و بازگشایی  645 کیلومتر از راههای خسارت دیده سیل در جنوب کرمان توسط دستگاههای راهداری انجام شد
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: در پی بروز سیلاب در جنوب کرمان نیروهای راهدار این اداره کل در قالب  140نفر با 110دستگاه از دستگاههای راهداری سبک ،نیمه سنگین و سنگین با توجه به قرارداشتن در طرح راهداری زمستانی  به موقع در مناطق آسیب دیده حضور و در حال عملیات راهداری هستند.
مسعود جمیلی با بیان اینکه در بارندگی های اخیر 880کیلومتر از راههای شهرستان جیرفت در گیر برف بود که منجر به مسدود شدن 130راه روستایی برفگیر شد  که در حال حاضر 623کیلومتر این راهها با دستگاههای راهداری و با توجه به حجم برف قابل توجهی که نشسته است با بلدوزر بازگشایی شده است. وی با بیان اینکه در مناطق روستایی فاقد سکونت زمستانی و نظر بخشداری ها تیغ زنی راههای روستایی این مناطق در اولویت دوم و پس از مرمت و تیغ زنی راههای روستایی دارای سکونت و نیاز به امدادرسانی موکول شده است. افزود: 2200کیلومتر از راههای آسفالته و 3700کیلومتر از راههای خاکی جنوب کرمان در سیلاب وجود داشت که طبق برآورد و گزارشهای گشتهای راهداری سیلاب به 345کیلومتر از راههای آسفالته و 1860کیلومتر راه خاکی در مجموع راههای جنوب کرمان خسارت وارد کرده است. وی خسارت از 30تا 100درصد به ابنیه فنی شامل پلها و آبنماها در اثر سیلاب جنوب کرمان خبر داد و گفت: در مجموع 6هزارو 333دستگاه ابنیه فنی در سیلاب جنوب کرمان خسارت دیده اند که از این تعداد 18 دستگاه ابنیه تخریب،130دستگاه ابنیه فنی خسارت بین ۳۰  نا ۷۰درصد  و 83دستگاه آبنما هم از ۲۰تا ۹۰ درصد خسارت دیده اند. 
 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از کمک و ورود 30دستگاه سنگین بلدوزر،لودر و گریدر بخش خصوصی در جنوب کرمان به عوامل رهداری برای بازگشایی راههای خسارت دیده از سیلاب خبر داد و گفت: کار بازگشایی و تیغ زنی راهها با جدیت تا رفع مشکل تردد و تسهیل در عبور و مرور ادامه خواهد داشت و مجموعه راهداری با تمام توان در کنار مردم در مناطق سیل زده خواهد بود.

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی